e-Świadectwa – informacje

dla Nauczyciela

e-Świadectwa to nowoczesna aplikacja napisana w technologii internetowej, wspomagająca pracę Nauczyciela w zakresie sporządzania i wydruku świadectw oraz arkuszy ocen. Aplikacja e-Świadectwa pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na ręczne wypisywanie świadectw, a Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej otrzymują pomoc przy formułowaniu opisowych ocen edukacyjnych.

Aplikacja umożliwia między innymi wygenerowanie druków świadectw do pliku w formacie PDF, a następnie ich wydrukowanie na czystych giloszach świadectw, zgodnych z wzorem MEN. Do poprawnego działania wymagany jest jedynie dostęp do Internetu przez dowolną przeglądarkę internetową oraz zainstalowany program Adobe – Acrobat Reader.

Osoba odpowiedzialna za druk może drukować świadectwa w dowolnym momencie z dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet, a Nauczyciele oraz Dyrektor nie muszą już eksportować danych do plików oraz martwić się o ich integralność czy bezpieczeństwo w świetle coraz częściej kontrolowanych przez GIODO polityk bezpieczeństwa placówek oświatowych.

Technologia SaaS

Technologia SaaS (oprogramowanie jako usługa) to model dystrybucji oprogramowania, w którym aplikacja jest przechowywana i udostępniana przez producenta za pośrednictwem sieci Internet. Wykorzystanie tej technologii  w dostarczaniu usług do szkół to odpowiedź firmy Librus na zmieniające się w świecie trendy, widoczne w strategii największych firm informatycznych.

Wykorzystywanie aplikacji internetowej ułatwia pracę osobie zajmującej się drukowaniem świadectw. Dotychczas każdy z Nauczycieli przynosił gotowe świadectwa do druku w formie pliku na różnych nośnikach, np. płyta CD, pendrive, pamięć zewnętrzna lub wysyłał je mailem. Komplikowało to niejednokrotnie cały proces gromadzenia danych oraz narażało Dyrektora szkoły na zarzuty o nieprzestrzeganiu przez wybranych Nauczycieli przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych. Zastosowanie modelu SaaS rozwiązuje ten problem całkowicie.

Korzyści płynące z użytkowania oprogramowania w technologii SaaS:

  • jeden login i hasło do wszystkich aplikacji on-line;
  • brak konieczności instalacji oprogramowania;
  • bezpłatne i automatyczne aktualizacje;
  • współpraca z popularnymi systemami operacyjnymi;
  • bezpieczne przechowywanie danych na serwerach Librus;
  • automatyczne wykonywanie kopii bazy danych;
  • znikome odciążenie Administratora szkolnego;
  • możliwość konfigurowania uprawnień
  • zdalny dostęp do aplikacji;

Wszystkie te usprawnienia stają się integralną częścią usługi dostarczenia oraz utrzymania oprogramowania w modelu SaaS i przestają być obciążeniem szkoły.

Bezpieczeństwo organizacyjne oraz bezpieczeństwo danych

Warto podkreślić, iż korzystanie z aplikacji Librus w modelu SaaS znacząco zwiększa bezpieczeństwo danych oraz eliminuje praktycznie do zera ryzyko ich utraty. Dane przechowywane są z wykorzystaniem serwerów pracujących w strukturach redundantnych, a kopie danych wykonywane są w sposób ciągły do kilku niezależnych zbiorów zapasowych.

Integracja

e-Świadectwa to część Zintegrowanego Systemu Edukacyjnego Librus. Może funkcjonować w placówce szkolnej samodzielnie (bez pozostałych składników systemu), a także jako składnik większego zintegrowanego systemu edukacyjnego. Szczegóły znajdują się w zakładce Integracja.

Cennik, model finansowania

Naszym klientom oferujemy elastyczny model finansowania uzależniony od zakresu współpracy.
Wersja Profesjonalna dostępna jest dla wszystkich placówek szkolnych.

Aktualny cennik wersji Profesjonalnej aplikacji e-Świadectwa znajdziecie Państwo tutaj.

 

Poznaj aplikację e-Świadectwa!

Aby zamówić bezpłatną prezentację aplikacji e-Świadectwa, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie
(32) 350 85 85 lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się tutaj.

⇑⇑

Udostępnij: