e-Świadectwa – informacje

dla Dyrektora

Mamy przyjemność zaprezentować nowoczesną aplikację napisaną w technologii internetowej, wspomagającą pracę Nauczyciela w zakresie sporządzania i wydruku świadectw oraz arkuszy ocen.

Aplikacja e-Świadectwa pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na ręczne wypisywanie świadectw, a Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej otrzymują pomoc przy formułowaniu opisowych ocen edukacyjnych. Aplikacja umożliwia między innymi wygenerowanie druków świadectw do pliku w formacie PDF, a następnie ich wydrukowanie na czystych giloszach świadectw, zgodnych z wzorem MEN. Do poprawnego działania wymagany jest jedynie dostęp do Internetu przez dowolną przeglądarkę internetową oraz zainstalowany program Adobe – Acrobat Reader.

W odróżnieniu od popularnych programów desktopowych, służących do drukowania świadectw, aplikacja ta nie wymaga instalacji na komputerze stacjonarnym ani okresowego aktualizowania.

Nowe technologie – nowe możliwości

Technologia SaaS (oprogramowanie jako usługa) to model dystrybucji oprogramowania, w którym aplikacja jest przechowywana i udostępniana przez producenta za pośrednictwem sieci Internet. Wykorzystanie tej technologii  w dostarczaniu usług do szkół to odpowiedź firmy Librus na zmieniające się w świecie trendy, widoczne w strategii największych firm informatycznych.

Korzyści płynące z użytkowania oprogramowania w technologii SaaS:

  • jeden login i hasło do wszystkich aplikacji on-line;
  • brak konieczności instalacji oprogramowania;
  • bezpłatne i automatyczne aktualizacje;
  • współpraca z popularnymi systemami operacyjnymi;
  • bezpieczne przechowywanie danych na serwerach Librus;
  • automatyczne wykonywanie kopii bazy danych;
  • znikome obciążenie Administratora szkolnego;
  • możliwość konfigurowania uprawnień
  • zdalny dostęp do aplikacji;

Wszystkie te usprawnienia stają się integralną częścią usługi dostarczenia oraz utrzymania oprogramowania w modelu SaaS i przestają być obciążeniem szkoły.

Moduł monitorowania wydruku świadectw

Najważniejszą przewagą aplikacji e-Świadectwa nad rozwiązaniami konkurencyjnymi jest możliwość kontroli Dyrekcji szkoły nad postępami w przygotowywaniu przez Nauczycieli świadectw w poszczególnych klasach. Dyrektor lub szkolny Administrator, za pomocą specjalnego modułu monitorowania wydruku świadectw, ma bieżący dostęp do informacji o tym, ile świadectw w danej chwili zostało już przygotowane przez wszystkich Wychowawców i ile spośród nich zostało wydrukowane. Ponadto wykorzystywanie aplikacji internetowej ułatwia pracę osobie zajmującej się drukowaniem świadectw. Dotychczas każdy Nauczyciel przynosił gotowe świadectwa do druku w formie pliku na różnych nośnikach, np. płyta CD, pendrive, pamięć zewnętrzna lub wysyłał je e-mailem. Komplikowało to niejednokrotnie cały proces gromadzenia danych oraz narażało Dyrektora szkoły na zarzuty o nieprzestrzeganiu przez wybranych Nauczycieli przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych. Zastosowanie modelu SaaS rozwiązuje ten problem całkowicie. Osoba odpowiedzialna za druk może drukować świadectwa w dowolnym momencie z dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet, a Nauczyciele oraz Dyrektor nie muszą już eksportować danych do plików oraz martwić się o ich integralność czy bezpieczeństwo w świetle coraz częściej kontrolowanej przez GIODO polityki bezpieczeństwa placówek oświatowych.

Bezpieczeństwo organizacyjne oraz bezpieczeństwo danych

Technologia SaaS

Warto podkreślić, iż korzystanie z aplikacji Librus w technologii SaaS (oprogramowanie jako usługa) znacząco zwiększa bezpieczeństwo danych oraz eliminuje praktycznie do zera ryzyko ich utraty. Dane przechowywane są z wykorzystaniem serwerów pracujących w strukturach redundantnych, a kopie danych wykonywane są w sposób ciągły do kilku niezależnych zbiorów zapasowych.

Integracja

e-Świadectwa to część Zintegrowanego Systemu Edukacyjnego Librus. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Integracja.

Cennik, model finansowania

Naszym Klientom oferujemy elastyczny model finansowania uzależniony od zakresu współpracy.
Wersja Profesjonalna dostępna jest dla wszystkich placówek szkolnych.

Aktualny cennik wersji Profesjonalnej aplikacji e-Świadectwa znajdziecie Państwo tutaj.

Poznaj aplikację e-Świadectwa!

Aby zamówić bezpłatną prezentację aplikacji e-Świadectwa, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie
(32) 350 85 85  lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się tutaj.


⇑⇑

Udostępnij:

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

PCG AkademiaPCG Akademia

SqulaSqula

WSiPWSiP

UniqaUniqa

WDBWDB

KNDKND

DDDD

PCGPCG

MEDICOVERMEDICOVER

aScaSc

PayUPayU

InterriskInterrisk